5 najlepszych ćwiczeń na płaski brzuch i boczki

płaski brzuch

Ćwiczenia na płaski brzuch i boczki to idealny sposób na pozbycie się nieestetycznych wałeczków oraz obwisłej skóry. Niestety, aby móc pochwalić się pięknym i umięśnionym brzuchem, nie wystarczy tylko zbilansowana i zdrowa dieta. Ważne są również odpowiednie i angażujące mięśnie brzucha ćwiczenia.

Poznaj najlepsze ćwiczenia oraz zasady jakie należy przestrzegać podczas wykonywania ćwiczeń na mięśnie brzucha. 

Pamiętaj

Jeśli mięśnie brzucha znajdują się pod warstwą tkanki tłuszczowej, efekt wykonywanych przez Ciebie ćwiczeń może nie być zadowalający. Aby osiągnąć zamierzone rezultaty warto skupić się przede wszystkim na treningach kardio. Takie ćwiczenia są podstawowym narzędziem do walki z niechcianym tłuszczem. Nie oznacza to wcale, że musisz całkowicie zrezygnować z ćwiczeń modelujących brzuch.

Zasady wykonywania ćwiczeń na płaski brzuch

  1. Podczas wykonywania brzuszków wygnij w łuk plecy w odcinku lędźwiowym.
  2. Podczas unoszenia tułowia wykonaj wydech, najlepiej ustami. Natomiast podczas powrotu do leżenia na plecach, wykonaj wdech. 
  3. Wykonując brzuszki patrz w górę (na sufit), a nie przed siebie. Unikniesz w ten sposób uszkodzenia odcinka szyjnego kręgosłupa, a także mięśni znajdujących w obrębie szyi.
  4. Mięśnie znajdujące się w obrębie nóg powinny być w 100% rozluźnione, ponieważ napięte wspomagają pracę mięśni brzucha. Zablokuj nogi o drabinkę lub ławkę.
  5. Rozgrzej się. Jeśli będziesz wykonywać tylko ćwiczenia na brzuch, nie oznacza to wcale, że możesz pominąć rozgrzewkę. Pamiętaj, że nie ma treningów, które angażowałyby tylko jeden mięsień, dlatego przed rozpoczęciem brzuszków należy wykonać rzetelną rozgrzewkę, która obejmowałaby całe ciało.

Czytaj też: 10 najlepszych suplementów diety na piękną cerę

5 ćwiczeń pozwolących uzyskać płaski i jędrny brzuch

Skrętoskłony

To świetne ćwiczenie, które pozwala pozbyć się nadmiaru tłuszczu z boczków, ale również z brzucha. Do wyboru mamy dwa rodzaje: wykonywane na stojąco i leżąco.

Na stojąco:
Połóż ręce za głowę. Postaraj się tak zgiąć tułów, aby lewe ramię dotknęło prawego kolana ( i na zmianę).

Na leżąco:
Polegają na przyciąganiu naprzemiennie kolan do łokci. Lewy łokieć do prawego kolana i odwrotnie.

Wykonaj 30 powtórzeń w 3 seriach.

Nożyce pionowe

Połóż się wygodnie, płasko na podłodze. Ręce ułóż wzdłuż tułowia. Oderwij nogi od podłoża i wykonuj szybkie ruchy-nożyce w pionie. Uniesione nogi powinny tworzyć z podłożem kąt 45 stopni. 
 
Wykonaj 30 powtórzeń w 3 seriach.

Unoszenie nóg i ramion

Połóż się na płasko na podłodze. Wyprostowane ręce połóż za głowę. Stawy w łokciach i kolanach powinny być zablokowane. Unoś jednocześnie ramiona i nogi, ale w taki sposób abyś mogła dotknąć palców stóp. Pozostań w tej pozycji kilka sekund

Deska

Przyjmij pozycję, jak do wykonywania pompki. Ręce powinny znajdować się na szerokości ramion, stopy na szerokość barków, brzuch wciągnięty, a plecy prosto. W takiej pozycji wytrzymaj przez minutę. Po wykonanym ćwiczeniu odpocznij 15 sekund.

Deska bokiem

Połóż się na boku i podeprzyj na ugiętej ręce. Nogi powinny być proste. Drugę rekę umieć za głową. Ciało powinno tworzyć jedną linię. Unoś biodra wyżej, a następnie bardzo powoli opuszczaj je do pozycji wyjściowej. 
 
Wykonaj 20 powtórzeń na każdą ze stron.

Jeśli podoba Ci się ta historia, podziel się nią! Udostępnij na Facebooku i Google+