Bańki chińskie dobre na cellulitis

Bańki chińskie dobre na cellulitis

W obecnych czasach bańki chińskie przeżywają swoją drugą młodość. Wykorzystywane są przede wszystkim do walki z cellulitem. Efekty z takiego zabiegu można osiągnąć w bardzo krótkim czasie ale co najważniejsze taki domowy zabieg niewiele kosztuje.

Wyróżniamy kilka rodzajów baniek

  • bańki gorące (ogniowe) - jest to bańka, która nawilżona jest  denaturatem. Brzeg bańki podpala się i stawia na ciele. We wnętrzu bańki wytwarza się próżnia, która wsysa ciało do jej środka powodując przekrwienie.
  • bańki zimne (próżniowe) -posiadają specjalny zawór. Podciśnienie tworzy się w wyniku zassania pompką gdy bańka jest już na ciele.
  • bańki akupunkturowe- stawiane zgodnie z zasadami stosowanymi w akupunkturze.
  • bańki cięte - skórę nacina się płytko w odpowiednich miejscach nożykiem co powodować ma zasysanie krwi do wnętrza bańki.

Bańki chińskie są odmianą baniek próżniowych, stworzonych z gumy bez zaworu. Łatwe użycie oraz możliwość regulacji stopnia zassania bańki, sprawia, że bańki można stawiać samemu. Masaż taki jest bezbolesny,ponieważ dostosowany jest do indywidualnego progu odczuwania bólu. Masaż bańką chińską trwa około 15-30 minut i powinien być wykonywany w 10-12 seriach w odstępach między kolejnymi zabiegami, nie rzadziej niż 3 dni. 

Masaż taki poprawia cyrkulację krwi i limfy. Przyniesie lepsze efekty i zdecydowanie większe rozluźnienie mięśni niż tradycyjny masaż. Bańka chińska pomaga w kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny. Pomaga pozbyć się z organizmu toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii. Taki masaż uspokaja i relaksuje. Polecany szczególnie dla osób zestresowanych, przemęczonych a także prowadzących siedzący tryb pracy. Przeciwwskazaniem do wykonania masażu są zaburzenia krzepliwości krwi, skłonności do wylewów podskórnych oraz obrzęków.