Co warto wiedzieć o tabletkach na odchudzanie

odchudzanie

Większość osób wie, że aby osiągnąć piękną figurę potrzebna jest nie tylko zdrowa i zrównoważona dieta, ale również regularna aktywność fizyczna. Jednak, gdy chcemy osiągnąć szybsze rezultaty często sięgamy po tabletki na odchudzanie z myślą, że to właśnie one pomogą nam pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej. Należy zatem zadać sobie pytanie czy tabletki odchudzające, tak ochoczo reklamowe w prasie czy telewizji rzeczywiście wspomagają odchudzanie?

Obecnie na rynku jest mnóstwo preparatów, które w różny sposób maja zadanie wspomóc redukcję tkanki tłuszczowej. Jednak za nim zdecydujemy się na zakup tego specyfiku warto wiedzieć, że suplementy diety są to jedynie tabletki wspomagające odchudzanie. Dostarczają one substancji, które w połączeniu ze zdrową dietą i aktywnością fizyczną mogą przynieść efekty w postaci utraty niechcianych kilogramów. Same ich zażywanie nie sprawi, że staniemy się szczuplejsi.

Rodzaje tabletek na odchudzanie

Możemy je podzielić na 2 grupy:

Suplementy diety na odchudzanie – zwierają naturalne substancje i wyciągi roślinne. Sprzedawane w aptekach czy sklepach ze zdrową żywnością. Ich zdaniem jest wspomaganie procesu odchudzania przez przyspieszanie przemiany materii, a także zahamowanie apetytu.

Tabletki odchudzające na receptę – zawsze przepisywane przez lekarza tylko osobom, które mają znaczą otyłość.

Z kolei suplementy diety można podzielić na cztery grupy:

Przyspieszające przemianę materii – to preparaty wieloskładnikowe, które maja zadanie pobudzić przemianę materii. Przyspieszone tempo metabolizmu daje gwarancje na skuteczne schudnięcie. Niestety z wiekiem przemiana materii ulega spowolnieniu, a utrata każdego kilograma staje się o wiele trudniejsza. Tabletki przyspieszające przemianę materii w swoim składzie zawierają wyciąg z zielonej herbaty lub ekstrakt z grejpfruta.

Hamujące łaknienie – przeznaczone są dla osób, które mają problemy z nadmiernym i niepohamowanym apetytem, często mające napady głodu. Zwarte w składzie naturalne substancje zmniejszą apetyt, przez co jemy mniej. Zawierają guaranę, kofeinę, ocet jabłkowy, wyciąg z gorzkiej pomarańczy czy ananasa. Błonnik wspomaga pracę przewodu pokarmowego oraz ułatwia trawienie. Osobom z niepohamowanym apetytem na słodycze polecany jest chrom, który reguluje poziom cukru we krwi.

Ograniczające wchłanianie różnych składników – ich zdaniem jest ograniczenie wchłania tłuszczy i węglowodanów. Tabletki odchudzające zawierające Chitosan sprawiają, że tłuszcz z jedzenia nie ulega trawieniu i wchłanianiu tylko wydalany jest z organizmu.

Spalające tłuszcz – są to środki przeznaczone dla osób, które chce schudnąć dzięki aktywności fizycznej. Zwarte w tych preparatach substancje aktywne sprawią, że szybciej spalamy tłuszcz, ale tylko wtedy, kiedy ćwiczymy. Warto mieć na uwadze, że tabletki spalające tłuszcz, bez konkretnych dawki ćwiczeń nie przyniosą żadnych rezultatów. Głównym składakiem tych tabletek jest l-karnityna, kwas linolowy (CLA) oraz kofeina. Substancje te wzmacniają mięśnie oraz przyspieszają tempo spalania tkanki tłuszczowej.

Czytaj też: 10 najlepszych suplementów diety na piękną cerę

5 najlepszych preparatów na odchudzanie

TriApidix300 - jest to preparat, który działa na trzech różnych płaszczyznach. Jednocześnie przyspiesza metabolizm, wstrzymuje wchłanianie tłuszczu oraz hamuje łaknienie. Dzięki zwartości naturalnych wyciągów roślinnych zwiększa przyswajalność preparatu, a także wzmacnia układ krwionośny.

THERM LINE II - to suplement diety silnie aktywujący proces rozpadu tłuszczu w organizmie. W swoim składzie zawiera substancje o działaniu termogenicznym. Preparat zwiera ekstrakt zielonej herbaty, L -karnitynę, L-tyrozynę czy kofeinę.

GREEN COFFEE Plus! - zwawarty w produkcie chlorogenowem hamuje wchłanianie cukrów w przewodzie pokarmowym, a także pobudza metabolizm wątroby. Preparat zawiera podwójną dawkę wyciągu z ZIELONEJ KAWY.

RaspberryKetone700 - głównym składnikiem tego produktu jest wyciąg z maliny właściwej. Owoce tej rośliny nie tylko pomagają w pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także wzmacniają układ odpornościowy.

Olimp Thermo Speed Extreme - to opracowana naukowo kompozycja składników pokarmowych, które wspomagają proces termogenezy. W swoim składzie zawiera ekstrakt guarany, tyrozyny, kofeiny oraz ekstrakt z zielonej herbaty. Jest to środek przeznaczony dla sportowców z dyscyplin sylwetkowych i z limitami wagowymi.

Skuteczność tabletek na odchudzanie

Czy skuteczne tabletki na odchudzanie rzeczywiście istnieją?

Dostępne w aptekach czy sklepach ze zdrową żywnością preparaty mogą jedynie ułatwić odchudzanie, ale nie sprawią, że schudniemy bez żadnego wysiłku. Przy ich wyborze warto wziąć pod uwagę nasze osobiste predyspozycji i dopasować produkt, tak aby spełniał nasze oczekiwania.