Dobierz korektor do typu swojej cery

Dobierz korektor do typu swojej cery

Korektor do twarzy powstał z myślą o tych kobietach, które chcą zatuszować drobne skazy lub defekty skóry. Jest to jeden z najważniejszych kosmetyków stosowanych w makijażu. Zadziała cuda ale tylko wtedy gdy zostanie odpowiednio dobrany. Jednak czy wiemy który korektor jest przeznaczony dla naszej cery i czy zakryje niechciane zacienia i zmarszczki w okolicy oka.

Przede wszystkim unikaj perłowych cieni, ponieważ właśnie takie cienie uwypuklają fakturę skóry a tym samym zmarszczki są bardziej widoczne. Stosuj cienie matowe ciepłe kolory. Nadmiar kosmyków sprawi, że nasza twarzy będzie przypominać maskę. 

Czym się kierować przy wyborze dobrego korektora. 

Pierwszą zasadniczą sprawą jest konsystencja korektora. Korektory w płynie stosowane są do ukrycia zmarszczek, bruzd i korekty partii wokół oczu. Ważnego aby taki korektor powinien być o jeden bądź dwa tony jaśniejszy od koloru podkładu. Dlatego, że jasny kolor uwypukla a co w rezultacie sprawi, że nasze zagłębienia na twarzy się wyrównają. Korektor należy zaaplikować za pomocą pędzla. Po czym delikatnie opuszkami palców lub gąbeczką rozprowadzamy kosmetyk. Należy wykonać to starannie tak aby granice między kolorami były nie widoczne. 

Korektory w kremie skutecznie tuszują defekty. Mają delikatną formułę i dlatego stosowane są do ukrycia niedoskonałości pod dolnymi partiami oczu. Wybieraj korektory o ton lub dwa jaśniejsze od koloru podkładu. Takie korektory nadają się idealnie do młodych cer, ponieważ w przypadku skóry dojrzałej mogą podkreślić zmarszczki. 

Korektory w sztyfcie posiadają najlepsze właściwości kryjące. Stosuje się je do punktowej korekcji skaz lub defektów. Dobrze kryje wypryski, krostki, przebarwienia czy rozszerzone naczynia krwionośne. Korektory stosowane do takich defektów powinny mieć taki sam odcień jak podkład. 

Na rynku oprócz korektorów cielistych występują korektory kolorowe. Powstają w wyniku oddziaływania barw (neutralizacji). Neutralizacja polega na, że łączone są ze sobą ściśle określone kolory. Kolor pierwszy to kolor cery, natomiast drugi to kolor korektora. 

Korektor zielony – powstał z połączenia koloru czerwonego i zielonego. Niweluje zaczerwienia. 
Korektor żółty – powstał z połączenia koloru fioletowego i żółtego. Ukrywa zasinienia czy podkrążone oczy. 
Korektor różowy – powstał z połączenia koloru brązowego i różowego. Tuszuje szaro-brązowe plamy.