Jaki typ włosów posiadasz

Jaki typ włosów posiadasz

Wiele kobiet nie zastanawia się jaki rodzaj i strukturę włosów posiada. Producenci oferują nam coraz to nowe szampony do włosów, które mają mieć zbawienny wpływ na stan naszych włosów. Jednak po czym tak naprawdę poznać jakie produkty są przeznaczone są Ciebie ? Poznaj jaki rodzaj włosów posiadasz

Włosy normalne – cechują się lśniącą, puszystą, sprężystą i gładką struktura. Nie wymagają intensywnej pielęgnacji. Bardzo dobrze się układają.

Włosy suche odwodnione, sztywne, suche w dotyku, pozbawione elastyczności, matowe, bez połysku, porowate i szorstkie, podatne na uszkodzenia -  za ich stan odpowiadają zaburzenia w funkcjonowaniu gruczołów łojowych skóry głowy. Zbyt małe wydzielanie sebum powoduje, że włosy zostają pozbawione naturalnej ochrony. Uszkodzone łuski włosowe, przez farbowanie, trwałej, wiatru czy słońca nie zabezpieczają włosów przed przed odparowywaniem z ich wnętrza wody. Taki typ włosów nie powinien być poddawany na działanie wysokiej temperatury.  

Włosy przetłuszczające się nadmiernie się świecą, są śliskie i mało puszyste – trudno się układają z powodu ciężaru włosów. Jest to wina wytwarzanego przez gruczoły łojowe tłuszczu. Tłuszcz gromadzi się na powierzchni włosa  zakłócając równowagę wodno-lipidowąa w konsekwencji włos nie odparowuje wody. Pasma zlepiają się tworząc nieestetyczne strąki. 

Włosy z tendencją do przetłuszczania – trudniej poddają się takim zabiegom jak farbowanie i rozjaśnianie ale także trwała modulacja. Włosy, które nadmiernie się przetłuszczają powinny być myte dość często tak aby były zawsze świeże. Czynnikami, które wpływają na stan włosów jest stres, zaburzenia hormonalne i uwarunkowania genetyczne. Do ich pielęgnacji stosuj szampony i odżywki przeznaczone do typu twoich włosów. Zawierają one substancje przeciwłojotokowe, przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne, które łagodzą stan zapalenia skóry głowy i przywracają jej równowagę.