Maseczki odżywczo - upiększające

Maseczki odżywczo - upiększające

Obok zmywaczy, toników i kremów poważną rolę w kosmetyce zarówno zapobiegawczej, upiększającej jak i leczniczej odgrywają maseczki kosmetyczne, które w zależności od składu i sposobu przygotowania mają bardzo rożne przeznaczenie.

Maseczki rozmiękczające

To tzw maseczki rozgrzewające. Stosowane do cer tłustych, zanieczyszczonych przed zabiegiem oczyszczania. Dzięki tym maseczkom skóra pozbywa się brudu i wydzielin skórnych. Maski rozmiękczające można stosować do cer słabo ukrwionych, bladych, zmęczonych i atroficznych. Głównie do masek rozmiękczających zaliczamy kataplazmę czyli tzw ziołówkę oraz maskę parafinową stosowana głównie do skóry tłustej

  • maseczki ściągające- Stosowane w celu zamknięcia porów po zabiegu oczyszczania Zwykle w swoim składzie zwiera tlenek cynku kredę, kaolin, ziemie okrzemkową, węglan magnezu i są pozbawione tłuszczy.
  • maseczki lecznicze- przeznaczone są do celów leczniczych. Zwykle stosuje się maski zawierające związki odkażające, leczące, bakteriobójcze
  • maseczki nawilżające- mają poprawić stan skóry, likwidują uczucie ściągnięcia, zmiękczają naskórek, nawilżają i spłycają zmarszczki. Stosowane są do wszystkich rodzajów cer.
  • maseczki oczyszczające- stosuje się je do usunięcia zrogowaciałego naskórka, oczyszcza skórkę, rozświetla ją i nadaje zdrowy wygląd. Maski oczyszczające zawierają glinki które, które pochłaniają łój oraz inne zanieczyszczenia.
  • maseczki gipsowe-modelujące- zwierają węglan cynku, magnez, kaolin, siarkę, glicerynę latex. Mają działanie liftingujące.
  • maseczki żelowe- dostarczają skórze dozo wilgoci dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta i elastyczna. Zawierają kwas hialuronowy, aminokwasy, naturalny czynnik nawilżający, wyciągi ziołowe oraz substancje odżywcze.
  • maseczki pod oczy- przeznaczone do miejsc szczególnie wrażliwych takich jak górna i dolna powieka. Likwidują sińce pod oczami, worki i zmarszczki.

Maseczki odżywcze

Dostarczają skórze korzystnych dla niej tłuszczów witamin i związków biochemicznie czynnych.

Maseczki upiększające

Odżywiają, wygładzają, wybielają. Stosuje się je celem uzyskania dorywczego odświeżenia efektu. Aby maseczki były skuteczne trzeba je wykonywać systematycznie. Każda z nich powinna być wypróbowana, gdyż zdążają się uczulenia i podrażnienia na pewne składniki. Jeśli po nałożeniu maseczki odczujemy pieczenie należy ja nie zwłoczne zmyć.