Poznaj metodę depilacji pastą cukrową

Poznaj metodę depilacji pastą cukrową

Wąsik, owłosienie na na łydkach czy pod pachami to utrapienie z jakim boryka się każda kobieta. Niestety tak naprawdę żadna metoda depilacji nie daje pewności, że nasza skóra nie zostanie podrażniona a efekt po zabiegu utrzyma się na długo. Jedną z metoda usuwania niechcianego owłosienia jest depilacja pastą cukrową, która jest równie skuteczna jak depilacja woskiem. 

Metoda ta pochodzi z Bliskiego Wschodu i cieszy się popularnością już na całym świecie. W przeciwieństwie do depilacji woskiem depilacja pastą cukrową nadaje się dla alergików i osób z wrażliwą skórą. Jest o wiele mniej bolesna i przede wszystkim bezpieczna, ponieważ nie ma możliwości wystąpienia poparzeń czy urazów skóry. Pasta w trakcie depilacji ma temperaturę zbliżoną do temperatury ciała. Efekt depilacji utrzymuje się około 8-10 tygodni. 

Depilacja włosków odbywa się za pomocą gęstej masy cukru o konsystencji pasty. Jest naturalna a w jej skład wchodzi tylko cukier, woda i sok z cytryny. Pastę należy podgrzać do temperatury wrzenia a następnie stopniowo ochładzać do temperatury ciała. Przygotowaną masę należy nałożyć w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosa, natomiast ich depilacja odbywa się w kierunku zgodnym do z kierunkiem ich wzrostu. 

Dzięki takiemu postępowaniu podrażenie skóry jest całkowicie wykluczone. Po zabiegu należy unikać wszelkiego rodzaju mydeł perfumowanych, dezodorantów oraz bezpośredniego narażenia depilowanych miejsc na działanie promieni słonecznych. 

Przepis na pastę cukrową: 

1 szklanka cukru,

½ szklanki wody,

½ szklanki soku z cytryny.

Przygotowane składniki dobrze wymieszaj i podgrzewaj tak aby pasta wyglądem przypominała płynny karmel. Gdy pasta wystygnie nakładaj  ją w miejsca, gdzie chcesz się pozbyć zbędnego owłosienia. Kiedy dobrze zwiąże szybko ją oderwij.