Ryzyko powiększenia piersi

Ryzyko powiększenia piersi

Każda kobieta chce aby jej biust był ładny i duży. Wokół niego oczywiście jest wiele szumu. Na taki zabieg decydują się przeważnie kobiety z małym biustem. Należy pamiętać, że taki zabieg niesie za sobą ogromne ryzyko. 

Obkurczenie torebki łącznotkankowej 

Jest to najczęstsze ryzyko jakie może pojawić się na skutek operacji powiększenia piersi. Tkanki uciskają na miękką protezę co doprowadza do stwardnienia piersi i zmianę jej kształtu. Można jednak sobie z nim poradzić - wyleczyć i zapobiec. Wyleczenie polega na usunięciu stwardniałej torebki. Natomiast zapobiec można wykonując masaże piersi ale tylko do 3 tygodnia po oracji. 

Krwotoki

Operacje powiększenia piersi wymagają jak każde inne interwencji chirurga. Może wystąpić późne krwawienie po operacji. Co może przyczynić się do krwawienia dookoła protezy. Interwencja chirurga polega na usunięciu skrzepłej krwi.

Infekcje

Rzadko ale zdarzają się infekcje. Mają one miejsce w pierwszych dniach po zabiegu. Leczenie polega na podawaniu antybiotyków. Gdy leczenie nie przynosi oczekiwanych rezultatów konieczne jest usunięcie implantów na czas wyleczenia. Po wyleczeniu protezy wracają na swoje miejsce. 

Pęknięcia protez

Każda kobieta poddająca się zabiegowi powiększenia piersi powinna liczyć się z możliwością pęknięcia implantów. Zdarzają się rzadko i powstają na skutek mechanicznych urazów. Dochodzi wtedy do wycieku implantu. Jeśli implant zawiera roztwór solny, zostanie pochłonięty przez tkanki. Natomiast jeśli wycieknie żel silikonowy może uszkodzić torebkę łącznotkankową. Mogą powstać zgrubienia i guzki a w konsekwencji może dojść do zmiany kształtu piersi.

Nowotwory piersi

Wiele kobiet rezygnuje z powiększenia piersi ponieważ zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi. jednak nie istnieją żadne dowody, które mogłaby potwierdzić tą tezę.

Oszpecenie

Wiele jest kobiet, które nie poddadzą się zabiegowi powiększenia piersi, ponieważ obawiają się szpecenia. Zdarzają się takie przypadki ale taka sytuacja nie będzie miała miejsce gdy oddamy się w ręce doświadczonych chirurgów plastycznych.